زیارت (3)

کمک‌راننده فیلم دیگری می‌گذارد؛ «صدای عدالت». مشتاق می‌شوم ببینم درباره‌ی چیست و سازنده‌اش کیست. به یک دقیقه نمی‌کشد که عطایش را به لقایش می‌بخشم. فیلم‌برداری ویدئویی‌اش توی ذوقم می‌زند. زنی که وکیل موفقی است و مدافع حقوق زنان، با شوهرش در روابط خانواده‌اش مشکل پیدا می‌کند؛ با بازی‌هایی مصنوعی. نمی‌دانم چرا امثال مجید مظفری این فیلم‌ها را بازی می‌کنند؟! فیلم، بد روی اعصاب راه می‌رود. آن‌هم با کفش پاشنه بلند! تقّ و تقّ و تق. بی‌چاره عدالت با این صدایش.

تعداد کمی مشغول دیدن فیلم‌اند. بقیه خواب‌اند. سرم را به صندلی تکیه می‌دهم.

یادم می‌آید یکی از دوستان پیش‌نهاد داده بود «دل‌شکسته» را ببینم. با بازی «شهاب حسینی». کارگردانش خاطرم نیست. می‌گفت شبیه کاراکتر شهاب حسینی هستم. بعد از دیدن فیلم تعجب کرده بودم. این‌طور نبود، اما مرا این‌گونه می‌دید و نقش دختر فیلم را نماینده‌ی خط فکری خودش.

فیلم جالبی بود؛ نمادین. شاید نیاز امروز جامعه‌ی ما. این‌که هنوز درک متقابل و صحیحی از هم نداریم. به دوستم بیش‌تر فکر کردم. به کارهایش که نشان می‌داد علاقه دارد ارتباط و صمیمیت میان‌مان بیش‌تر شود اما زاویه‌ی دیدش نسبت به من، اجازه‌ی پیش‌روی را در روابط نمی‌داد.

صدای خش ِ سی‌دی می‌آید. کمک‌راننده مدتی صبر می‌کند. کارگر نمی‌افتد. سی‌دی را در می‌آورد. فیلم دیگری می‌گذارد؛ «خروس جنگی».

این‌بار هم کُری میان ذکور و اناث. لطیفه‌های رضا عطاران در باره‌ی نسوان، خنده‌ی مردان و ایول ایول دو جوان شوخ را به هم‌راه دارد. لطیفه‌های مریلا زارعی هم، لب‌خند پیروزمندانه‌ی زنان را.

فیلم تمام می‌شود. مسافران به خواب می‌روند.

/ 6 نظر / 30 بازدید
سید اولاد پیغمبر

اوللللل!! سلام چه به موقع اومدم!! خیلی اتفاقی با یکی از همکلاسیهای زبانم -تهران آشنا در اومدیم.نقطه اشتراک:شما!!

سید اولاد پیغمبر

راسی! من صدای عدالت رو ندیدم.اما دلشکسته بیش از یه مقدار غیر طبیعی هست روندش عادیه ولی اون پسر مذهبی های همکلاسی و عکس العمل خود شهاب حسینی تو این داستان غیر طبیعی کدوم پسر مذهبی پشت تلفن این جوری حرف زد که اون؟! پاتو زمین نذار هم خیلی الکی بود نقد بود اما انگار......... ولش کن! محیا رو دیدی توی راه؟(مرده شوره)قدیمی شده دیگه البته! ما هم که دانشجوی غربتیم ازین فیلما زیاد میبینیم.اغلب مزخرفن! بلا نسبت! من طنز می پسندم[نیشخند]

سروش

یا سلام تو اینقدر توی اتوبوس کجا می روی اخوی؟ نکنه یک وقت بپری و ما بی مهدی بمانیم و بی استاد؟ دلم برای رشیدیه لک زده. برای با هم بودن ها...

هم پرسه

سلام شما از کجا داشتید می رفتید کجا که این قدر تو راه بودید؟ می گم هواپیما و قطار هم اختراع شده ها [چشمک] می تونید از این به بعد یه mp4 با خودتون ببريد، اون وقت هر فيلمي كه دوست داشتيد رو ببنيد. من كه هنوز ديدن چند باره روبان قرمز رو به صد تا از اين فيلم هاي ... ترجيح مي دم.

بهمن

سلاممممممممممممممممممممممممممممممممممممم خوببببببببببببببببببببببببببببببببببببببییییییییییییییییییییییییییییییییییییی وب خیلی خوشملی دارین اگه تونستی به کلبه ما هم یه سری بزنن منتظرت هستم یه وقت دیر نکنی. راستی داشت یادم میرفت اگه با تبادل لینک موافق بودی حتما خبرم کن بای تا های [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل] [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل] [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل] [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل] [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل] [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل] [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل] [گل][گل][قلب][قلب][گل][گل]