بیا تا کمی یاد قیصر کنیم

(۱)

از قـصـه‌ی سفـره‌هـای خـالـی می‌گفت

از «ظرف سفالی»، «دار قالی» می‌گفت

در شـعــر شعـور بـود و درد و عــاشــق

از غـصـه‌ی نـان و فـقـر عـالـی می‌گفت

 

(۲)

«دستـور زبـان عـشـق» انـجـام گرفت

از عشق نوشت و عشق الهام گرفت

از نـان کـه نوشت عـاشق مردم بـود

تـا «شـاعر عـاشقـانه‌هـا» نـام گرفت

/ 38 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پديده شجاعی

سلام.آقا اين قضيه مفاسد اجتماعی و.......... چيه؟ پانوشت۱:اينجانب در غير سياسی ترين دانشگاه ايران دارم درس می خونم و طبيعيه که ندونم. پانوشت۲:به قضيه دانشگاه چمران و علامه و غيره که ربط نداره؟داره؟

زهرا معتمدی

از پشت گریه ی تلفن بوق بوق بوق هی شعر خط خطی وسط جزوه ی حقوق... سلام! تو این تاریکی که چشم چشمو نمیبینه با یک شعر تازه به روزم!

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند

پديده شجاعي

ما هنوز هم سر ميزنيم تا عرض ارادت کنیم.

مريم علوی

سلام عشق را به تن کردم و ... بروز شدم! منتظرم دوست خوبم

پديده شجاعي

سلام.من اشتباهی میل شما رو حذف کردم.اگه لطف کنید ممنون میشم.

نازنین یار

وقتی هدف «ماهیگیری» باشد، هر کجا باشد، باشد! چه اهمیت دارد که آب رودخانه صاف باشد یا گل آلود؟ جاری باشد یا راکد؟ اصلا آب داشته باشد یا نه؟!! مهم «ماهی» ای ست که می خواستند روی تاوه داغ یکی از نشریات محلی استان بریان کنند... آن کسانی که فهم ناقصشان پس از گذشت ربع قرن هنوز به این حقیقت آشکار نرسیده که ما هشت سال مشغول دفاع بودیم نه جنگ، دفاع از مرز و بوم، نه مرز گشایی؛ دفاع از دین و وطن و ناموس، نه تجاوز و قتل و غارت؛ بعید نیست که از واژه ی « جنگ » در شعر قیصر چنین برداشتهای مضحکانه ای داشته باشند ! *** نازنين يار با «قيصری با نام درد» به روز شد.

فاطمه

يکی می‌گفت قيصر هنوز هست... هنوز هم سهم ما رو از واژهای عاشقانه می‌ده....