سید حسن حسینی در نگاه رهبر انقلاب

حسن‌ حسینی در طول‌ زندگی هنرمندانه‌ی خود نشان‌ داد که‌ نه‌ حاضر است‌ اعتقادات‌خودش‌ را فدای ژست‌ روشنفکرانه‌ای کند و نه‌ اعتقادش‌ را می تواند بهانه‌ی توجیه‌کاستی ها و چشم پوشی از عیب‌های جبهه‌ی انقلاب‌ نماید. ستایشی که‌ رهبر انقلاب‌ درمقاطع‌ مختلف‌ از قدرت‌ ادبی او کرده‌ است‌، می تواند نشانه‌ای باشد از همّت‌ حسینیبرای ارتقاء سطح‌ کیفی آثار هنری و ادبی و اکتفا نکردن‌ به‌ دغدغه‌مندی ودلسوزی:

« بعد از ظهر بود، می خواستم‌ بخوابم‌. یک‌ کتاب‌ نقد ادبی را که‌ نویسنده‌ی آن‌ یکی از همین‌ بچه‌های انقلاب‌ بود ‌(شعر معاصر عرب‌، اثر حسن‌ حسینی)، دستم‌ گرفتم‌ و خواندم‌. به‌ قدری من‌ تحت‌ تأثیر قرار گرفتم‌ که‌ خواب‌ ازسرم‌ پرید و از خوشحالی گریه‌ام‌ گرفت‌. گفتم‌ الحمدلله‌ بچه‌های انقلاب‌ این‌گونه‌ به‌ میدان‌ پا گذاشته‌اند و دارند می آیند و کارهای جسورانه‌ میکنند...»

دکتر حداد عادل‌ در مراسم‌ هفتم‌ سیدحسن‌ حسینی گفته‌ بود: «آخرین‌ باری که‌ او رادیدم‌، یکی دو سال‌ پیش‌ بود؛ در شب‌ شعری که‌ شاعران‌ انقلاب‌ هر ساله‌ در نیمه‌یماه‌ رمضان‌ در حضور رهبری برگزار می کنند. حسینی مثل‌ همیشه‌ در کنار قیصر و در یک‌قدمی آقا نشسته‌ بود... آقا بعد از آن‌ شب‌، چند بار با من‌ درباره‌ی دانش‌ و هنراو صحبت‌ کردند و سفارش‌ کردند که‌ باید قدر او را دانست‌. مخصوصاً از کتاب‌ «مشت‌در نمای درشت‌» او تعریف‌ها می کردند....»

منبع: سایت سوره ی مهر

/ 9 نظر / 34 بازدید
تبليغات چی

در قسمت تبليغات وبلاگ تبليغات چي بنرهاي تبليغاتي قرار دارند كه با كليك روي آنها و ثبت مشخصات و شمار ه حساب خود مبلغ دستمزد به حساب شما واريز خواهد شد. با هر كليك از 150 الي 300 ريال دريافت كنيد.سال نو بر شما مبارک ...تبليغات چي www.tablighat86.persianblog.ir

راديکال

سلام سال نو مبارک! صبا در مانيفست منتظر توست. http://www.manifest.ir/

سوفيا

سلام و ساس و عرض خسته نباشید ...

کيميا

ناباوری بس است با سنگ ها بگو آيينه بی کس است.

مريم قدياني

خوب من ، دقایقی پیش مرور کردم دست خط عزیزتان را . متاسفم که فرصت دست نداده بود و من هر دو نامه را امشب خواندم . پوزشم را پذیرا باشید از آن جهت که نتوانسته ام آنچه منویاتم بوده برایتان قلمی کنم . هرگز منظور نظرم تکرار نبوده که سرورم را اگر هزار هزار بار هم مرور کنیم به قدر قطره ای از بیکرانش نخوانده ایم . مگر می شود بر لطفی که چنین از سر صدق و زلال از سوی عزیزی چون شما رقم می خورد نام تکرار گذاشت آنهم در ارتباط با چونان عزیزترینی ... جام این بغض کهنه اگر چنین لبریز گردد چه خوشتر ! رخصت بفرمایید چند روزی مرا . آنچه لازم می نماید در این ارتباط برایتان خواهم انگاشت . پیروز باشید و سربلند .

سوفيا